Kedves „Olvasó”!

Intézményünk nagymúltú iskola. Benne tanulók százai szívták magukba a tudást édesanyjuk nyelvén. Kikerülve az iskolából, útjaik „százfelé váltak“. Ki szakmát tanult, ki érettségit szerzett, és főiskolán, egyetemen szerzett felsőfokú végzettséget. Hogy mennyire volt elég az itt szerzett tudás, mindenki saját életútján tapasztalhatta. Az alábbiakban közzétesszük az iskolánkon végzett tanulók névsorát (a még megtalálható dokumentumok alapján) és az 1963 óta felkerült tablókat.

Ezeket áttekintve, ki-ki visszanézhet a múltba, keresheti osztálytársait és volt tanítóit.

Akik ebben a galériában kalandoznak, kérjük, az idők során jelezzék iskolánknak, hogyan alakult a pályájuk, különös tekintettel az alábbiakra:

• Milyen alapot adott az életre a helyi alapiskola?
  • Közép – ill.- felsőfokú tanulmányai során leküzdhetetlen hátrányt jelentett- e a magyar alapiskola?
  • Milyen szakmára tett szert, s hogyan érvényesült vele az évek során?

Kérünk minden volt növendéket (tekintet nélkül életkorra vagy végzettségre), fejezze ki álláspontját az alapiskolával kapcsolatos tapasztalatairól. Véleményét várjuk az alapiskola levélcímére:

ZŠ s VJM

076 31 Streda nad Bodrogom, Školská 4

vagy az iskola email címére: admin@zsmstreda.edu.sk

Köszönettel fogadjuk sorait a világba szétszóródott minden olyan embernek, aki a Bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolán ismerkedett meg a betűk és számok világával, s szerzett útravalót az élethez.